Bendra informacija apie kiemo vartus

Kiemo vartai būna dviejų tipų:

Stumdomi kiemo vartai

stumdomi vartaiStumdomi vartai įpaprastai yra sumontuojami kiemo viduryje ir gali stumdytis tiek į dešinę, tiek į kairę puses, pasirenkama pagal tai, kurioje pusėje yra daugiau vietos. Tokie vartai labiausiai tinka teritorijos užtvėrimui – trumpų ir siaurų kiemų ar didesnių pravažiavimų užvėrimui.

 

 

Stumdomų kiemo vartų privalumai:

 • Stumdomi kiemo vartai yra praktiški bei kompaktiški ir puikiai tinka esant labai ribotai kiemo erdvei (sutaupo vietą). Vartams nereikia papildomo ploto varčių atsidarymui, kadangi jie gali būti tiesiog nustumiami palei tvorą į dešinę arba kairę pusę. Todėli šie vartai neužima papildomos kiemo teritorijos, kuri yra reikalinga automobilių parkavimui ir kt.
 • Vartai netrugfomai juda nelpaiesdami žemės (neturi nei viršutinio, nei apatinio bėgio), todėl nei šiukšlės, nei sniegas ar ledas netrukdo lengvam vartų atsidarymui ar uždarymui. Tai aktualu Lietuvos klimato sąlygoms, nes žiemomis dažnai būna užpustyti vartai.
 • Šie vartai gali puikiai išlaikyti labai didelį svorį, dėl to yra tinkami net ir didelio pločio įvažiavimų užvėrimui. Palyginimui, varstomų kiemo vartų varčios, ypač jeigu jos yra sunkios ir ilgos, labai apkrauna vyrius ir vartų stulpus. Dėl per didelės apkrovos vyriai gali greitai susidėvėti, o vartų stulpai – nukrypti į vidų, tuomet dar ir papildoma apkrova teks ir vartų automatikai. Taigi stumdomi kiemo vartai neturi šių minusų – jie gali sverti net keletą tonų ir užtverti didelio pločio, kad ir 10 metrų, įvažiavimus. Net ir esant tokiems parametrams, stumdomi vartai atsidarinės tolygiai ir be didesnio triukšmo daug metų.

Varstomi kiemo vartai 

varstomi vartai

Varstomi kiemo vartai yra montuojami ant 2 metalinių arba mūrinių su metalinėmis detalėmis stulpų, prie jų specialiais vyriais pritvirtinant varčias. Kiemo vartai dažniausiai pasitaiko dviejų dalių atsiveriantys arba į kiemo vidų, arba į išorinę pusę. Taip pat varstomi kiemo vartai gali būti ir vienos dalies, gali būti kad dviejų dalių vartų viena dalis atsidaro į išorę kita į vidų. Tokie vartai idealiai tinka sklypams ar statybos aikštelėms su plačiu pravažiavimu ir kai didelis plotas viduje, plotas viduje reikalingas, kad vartai nesunkiai atsidarytų nieko nekliudydami i vidinę kiemo pusę. Tinkamai suprojektuoti ir kokybiškai pagaminti vartų stulpai bei pamatai užtikrins puikų varstomų vartų funkcionalumą ir ilgalaikį panaudojimą..

Varstomų vartų stulpai. Vienas iš pagrindinių dalykų varstomiems vartams yra stulpai ant kurių jie kabinami, jei stulpus planuojate metalinius reikia teisingai parinkti stulpo diametrą, stulpo sienelės storį, bei jo įbetonavimo gylį, visi šie parametrai priklauso nuo jvarstomų kiemo vartų pločio bei pačių vartų svorio.Jei stulpai bus mūriniai, tai būtina mūrijant stulpą įdėti metalines detales vartų lankstų sutvirtinimui, bei būsimos automatikos tvirtinimui. Patariama, kad mūrinis vartų stulpas, turėtų viduje tvirtą metalinę šerdį, prie kurios būtų galima tvirtinti minėtas metalines detales. Būtina teisyklingai parinkti varstomų vartų vyrius kurie skirstomi į grupes pagal varčių svorius ir reguliavimo kryptis. Jei planuojate, kad vartai bus automatiniai, be abejo yra būtina pasirūpinti elektros instaliacija.

4 komentarai apie “Bendra informacija apie kiemo vartus

 1. Sveiki,
  Domina varstomų kiemo vartų automatika. Plotis 4m.

  1. Sveiki,
   galime pasiūlyti kelis variantus. Kustos modelis uždaras. Daugiau informacijos rasite prie aprašymų:
   Phobos BT A25 KIT (iki 5m ir 800 kg) 479,00 € https://bft.lt/preke/phobos-bt-a25-kit/
   Kustos BT A25 KIT (iki 5m ir 800 kg) 533,00 € https://bft.lt/preke/kustos-bt-a25-kit/

   KIT – pilnas komplektas (2x pavaros, valdymo blokas, 2x pulteliai kintamo kodo, švyturėlis su integruota antena, fotodaviklių kompolektas)

 2. Sveiki. Kaip išspręsti problemą. Pas mane sumontuota BFT automatika , vartai “Lasercat” T.y. metalo lakštas su pjaustytu raštu. Esant didesniam vėjui , vartai siūbuoja kol išplėšia automatikos rankos tvirtinimo varštus. Montuotojai nemontavo įvažiavimo viduryje atramos o padare kad viena verčia atsiremtu su kita uždarius vartus . Taip sakė automatika bus įtempta ir nejudės . Deja dėl didelio pasipriešinimo vėjui viskas juda. … Ką galėtumėte pasiulyti? Ačiū

  1. Sveiki, Gražvydai,
   deja nelabai yra ką padaryti Jūsų atveju, kai vėjo pasipriešinimas yra didelis, o vietovė vėjuota. Vartų atmušėją rekomenduojama statyti pravažiavimo viduryje visais atvejais, jei tik tai yra įmanoma. Jūsų atveju tai irgi spręstų problemą.
   Automatika specialiai sukonstruota taip, kad laužant lūžtų silpnesnė ne tokia brangi dalis, kaip pavyzdžiui variklis ar reduktorius. Tvirtinimo kronšteinai yra keičiami, naudojant įprastomis sąlygomis jie nelūžta, jei sulūžo, reiškia gavo didesnes nei numatyta apkrovas ir gerai, kad lūžta būtent laikikliai, o ne brangesnės dalys.

Parašykite komentarą
You have to agree to the comment policy.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.