BFT Mitto pultelių (siųstuvų) programavimas
Toliau aprašyta veiksmų seka turi būti nuosekliai atliekama žingsnis po žingsnio (Negali būti ilgų pauzių tarp žingsnių, todėl rekomenduojama perskaitykite ir susipažinti su veiksmų seka iš anksto).
-
Pultelio programavimas, kai valdymo blokas turi ekranėlį.
-
Pultelio programavimas, kai valdymo blokas ekranėlio neturi.
-
Pultelio programavimas turint veikiantį kitą pultelį.
Pultelių pririšimas prie valdymo bloko su ekranėliu:
„OK“ mygtukas naudojamas: ekrano įjungimui, operacijų patvirtinimui.
„+“ mygtukas naudojamas: meniu navigacijoje slinkti į viršų.
„–“ mygtukas naudojamas: meniu navigacijoje slinkti į apačią.
„+“ ir „–„ spaudžiami kartu: grįžti į pradinį meniu lygį, programos išjungimui.
Siųstuvo pridėjimas prie imtuvo:
- Įjunkite ekraną, du kartus paspausdami mygtuką „OK“:
- Jei matote užrašą „Param„, paspaudus 2x, galite pereiti į kitą meniu „Logic” su „–„, reiškia patekote į reikiamą meniu, jei matote, kokį kitą užrašą: „LAnGUAGE„, paspaudus „–” matot „tYPE” , reiškia nepaspaudėte ne 2 kartus, o tik 1. Paspaudimą privalu atlikti 2 kartus iš eilės be uždelsimo tarp paspaudimų. Tik kai patekote į reikiamą meniu, galite pereiti prie tolimesnių žingsnių.
- Slinkite žemyn su mygtuku „-„, kol pamatysite meniu punktą „rAdIo” ir paspauskite „OK“;
- Ekrane pasirodys užrašas „Add StArt„, paspauskite „OK“;
- Pasirodžius užrašui „hiddEn bUtt” , pultelyje įeikite į programavimo rėžimą. Galimi keli variantai:
- Naujuose pulteliuose paspauskite ir palaikykite 2 viršutinius mygtukus (jei pultelis turi tik 2 mygtukus, tai juos ir reikia spausti bei palaikyti). Laikyti reikia apie 2-3 sek. turi tuo metu šviesti pultelio diodas;
- Senesniuose pulteliuose reikia plonu neaštriu daiktu (sąvaržėle, dantų krapštuku, tušinuku) paspausti paslėptą mygtuką, esantį veikiančio siųstuvo gale, skylutėje. Jei tokios skylutės nėra, reiškia pas Jus naujo tipo imtuvas, tai naudokitės aukščiau aprašyta procedūra;
- Ekranėlyje atsiradus užrašui „rELEASE„, atleiskite pultelio mygtukus;
- Pasirodys užrašas „dESIrEd bUtton„, Jūsų prašantis paspausti norimą mygtuką, kuriuo būtų valdoma automatika. Pasirinkite tą kuris Jums patogiausias;
- Po mygtuko paspaudimo ekranėlyje pamatysite numerį, kelintas pultelis pririštas, pvz.: „oH 13„. Iš viso galima pririšti 64 pultelius, tada atmintis užsipildo ir reikalingas papildomas imtuvas, kad pririšti daugiau pultelių;
- Ekranėlyje ir vėl pasirodys užrašas „hiddEn bUtt” , kartokite procedūrą nuo 5 punkto, jei norite pridėti daugiau siųstuvų, arba išeikite iš pultelių programavimo meniu paspausdami „+” ir „-” mygtukus vienu metu kelis kartus.
Video instrukcija su lietuviškais subtitrais:
Jei kodavimo procesas nepavyksta kreipkitės į autorizuotą BFT atstovą arba automatikos pardavėją.
Pultelių pririšimas prie valdymo bloko be ekranėlio:
- Spaudžiate SW1 mygtuką ant valdymo bloko, pradės mirksėti diodas RADIO ant valdymo plokštės;
- Naujai pririšame pultelyje įeikite į programavimo rėžimą. Galimi keli variantai:
- Naujuose pulteliuose paspauskite ir palaikykite 2 viršutinius mygtukus (jei pultelis turi tik 2 mygtukus, tai juos ir reikia spausti bei palaikyti). Laikyti reikia apie 2-3 sek. turi tuo metu šviesti pultelio diodas;
- Senesniuose pulteliuose reikia plonu neaštriu daiktu (sąvaržėle, dantų krapštuku, tušinuku) paspausti paslėptą mygtuką, esantį veikiančio siųstuvo gale, skylutėje. Jei tokios skylutės nėra, reiškia pas Jus naujo tipo imtuvas, tai naudokitės aukščiau aprašyta procedūra;
- Atlikę 1 ir 2 žingsnius Jūs jau įėjote į programavimo rėžimą. Priklausomai nuo automatikos modelio gali pradėti mirksėti švyturėlis, jei jis yra. Ant valdymo plokštės turi liautis mirksėti RADIO diodas ir pradėti ištisai šviesti;
- Atleiskit abu nuspaustus pultelio mygtukus ir paspauskite 1-2 sekundei tą pultelio mygtuką, kuris norėtumėte, kad veiktų.
- Viskas naują pultelį prie automatikos pririšote. RADIO diodas valdymo plokštėje vėl pradės mirksėti, tai reiškia, kad pultelis prisirišo ir galima pririšinėti sekantį pultelį.
- Žingsnius 2-5 pakartokite tiek kartų, kiek naujų siųstuvų norite pridėti. Tačiau nedarykite ilgų pertraukų, nes sistemos kodavimo laikas pasibaigs;
- Palikite siųstuvą 10-15 sekundžių ramybėje, kad jis išeitų iš programavimo rėžimo, patikrinkite ar veikia naujai pririšti pulteliai.
Jei kodavimo procesas nepavyksta kreipkitės į autorizuotą BFT atstovą arba automatikos pardavėją.
Sveiki,ar galima amerikietiska volvo xc 60 2011m,jame esanti vartu atidarymo pulteli priristi prei bft sistemos vartu atidarymo
Sveiki, Egidijau,
turiu Jums ir gerų ir blogų žinių.
Bloga žinia, kad vartų standartiškai pririšti nepavyks prie HomeLink sistemos, nes BFT naudoja kintamą kodą. Dėl suderinamumo su HomeLink galite visada pasitikrinti:
https://homelink.com/compatible/eu/garage
BFT kaip matote palaikoma yra tik labai labai seni nuolatinio kodo pulteliai, kurie jau seniai nebenaudojami.
Ten rasite visus gamintojus Pavyzdžiui jei patikrintumėte WISNIOWSKI gamintoją, matysite pagal sąrašą, kad HomeLink tik nuo 8 versijos palaiko Wisniowski. Taigi svarbu yra ne tik gamintojas automatikos, bet ir Jūsų automobilyje naudojama HomeLink versija.
Gera žinia ta, kad Jūs turite pakankamai saugią automatiką, kuri naudoja kintamą kodą, kurio dar nėra pavykę nulaužti. Kad pultelis būtų kintamo kodo yra labai svarbu. Tai reiškia, kad pultelis kiekvieną kart siunčia vis kitą kodą ir senas kodas jau nebegalioja jei buvo panaudotas, taigi jei kažkas nuskaitė kodą Jums atidarant vartus, tai antra kart to kodo nebepanaudos, jei būtų nuolatinis kodas, tai tą patį kodą pasiuntus atgal automatika atsidarytų.
Labai daug kas vis dar šiai dienai tebenaudoja fiksuotą kodą. Tai reiškia, kad aš būdamas per 15-20m (su išorine antena galiu būti kur kas toliau) nuo Jūsų vartų galiu palaukti, kol kažkas atidarys automatiką, nuskaityti kodą, išsisaugoti jį ir bet kada, kada panorėsiu atidaryti Jūsų vartus. Tai kur kas paprasčiau nei Jūs įsivaizduojate, įranga mobili, veikianti dideliu atstumu, susekti neįmanoma, taigi naudodami nuolatinio kodo pultelius Jūs visiškai prarandate saugumą. Saugumo prasme tai prilygsta nerakinamiems vartams ant kurių užkabinta lentelė: „PAŠALINIŲ LABAI PRAŠOME VARTŲ NEDARINĖTI, AČIŪ”.
Iš vienos pusės tai labai patogu, galima naudoti pigiausius kinietiškus pultelius po 3-5 USD, iš kitos pusės, kam tada išvis tuos vartus daryti, jei bet kas bet kada gali juos atsidaryti.
Esant reikalui yra galimybė perdaryti, kad sistema veiktų, bet tai jau individualūs sprendimai, tiesiog žinokite, kad gamykliškai to padaryti nepavyks su itin saugiai BFT kintamo kodo pulteliais.
Sveiki,
kaip BFT DEIMOS ULTRA 600 vartų automatikai pultelyje pririšti dalinio vartų atidarymo funkciją?
dėkoju.
Sveiki,
instrukciją BFT DEIMOS ULTRA BT A600 galite rasti čia: https://bft.lt/preke/deimos/
Instrukciją vis viena turėsite perskaityti, instrukcijoje atkreipkite dėmesį į PED (pedestrian) funkciją. Ir pagal savo poreikius susiprogramuosite vartelių funkciją.
Sveiki, vartų pulteliai nustojo veikti iš įprasto atstumo. Jie veikia maks. 1m. atstumu nuo vartų. Kaip galėčiau tai išspręsti išspręsti?
Sveiki, p.Mantai,
atstumas pultelio suveikimo labai smarkiai priklauso nuo daugelio faktorių: nuo pultelių baterijos, ar nenusėdus, nuo imtuvo ar siųstuvo amžiaus (su laiku silpnėja signalas), nuo elektros trikdžių, elektromagnetinio lauko, šalia esančių radio siųstuvų naudojamų dažnių ir kitų radiošiukšlių. Pulteliai dirba licenzijuotu 433.92 MHz dažniu, tai kuo daugiau šalia panašaus dažnio radio trikdžių, tuo iš mažesnio atstumo veikia pulteliai. Turėjom atvejų, kai sugedusios automobilių signalizacijos visiškai blokuoja signalą ir pulteliai veikia vos iš 10cm atstumo, yra atvejų, kai senamiestyja dideli elektrobangų triukšmai blokuoja visą plačią dažnių juostą ir pagelbėjo tik GSM įrangos statymas. RRT teikia tokias paslaugas ir gali išmatuoti kas, kur ir kokiais dažniais blokuoja. Mūsų atveju atvykę konkrečiai parodė, kurio automobilio signalizacija blokavo signalus, atjungus signalizaciją viskas vėl pradėjo normaliai veikti. Jei pas jus veikia iš 1 m, tai reiškia arba imtuvas nusilpo, arba siųstuvas nusilpo, arba oksidavosi antenos kontaktai, arba turite kažkokių radio trikdžių aplinkui, kurie dirba panašiu dažniu ir slopina Jūsų automatikos signalą.