Kiemo vartų automatika

Stumdomų kiemo vartų automatika

Netgi ir labai sunkius stumdomus kiemo vartus, jeigu jie yra gerai sumontuoti, galima labai lengvai stumdyti tiesiog rankomis, tačiau su vartų automatika visos vartų valdymo funkcijos gerokai praktiškesnės, patogesnės ir be abejo saugesnės. Vartų automatika reikalinga tam, kad būtų galima patogiai automatiškai atidaryti ir uždaryti bei užrakinti vartus, suteikti didesnę apsaugą savo teritorijai.Vartų automatika parenkama pagal vartų svorį ir jų darinėjimo intensyvumą.

Italijos įmonė BFT gaminanti vartų automatiką nuo 1980 metų, yra lyderių kompanijų pasaulyje ir siūlo vartų automatiką bet kokių parametrų vartams:
Labiausiai perkama šios kompanijos siūloma Deimos 500 vartų automatika, skirta vartams, kurių svoris yra iki 500 kg. Tai geras pasirinkimas privatiems vartotojams, įsirenginėjantiems nuosavo namo kiemo vartų automatiką. Deimos  pat tinka ir didesniems objektams, kuriuose eismas (vartų darinėjimas) yra intensyvus.
Deimos 800 tinka vartams, kurių svoris yra iki 800 kg. Taigi šita vartų automatika turi papildomą apsaugą nuo kliūties (automobilio, žmogaus ir kt.) suspaudimo.

Varstomų kiemo vartų automatika

Vartų automatika varstomiems vartams parenkama pagal vartų varčių ilgį ir be abejo svorį. Vartų automatika gali būti montuojama tiek ant naujai įrengtų, tiek ant senų vartų.

Italijos įmonė BFT siūlo vartų automatiką visokių dydžių varstomiems vartams:
Populiariausia automatika varstomiems vartams pripažįstama Phobos BT (vienos varčios ilgis yra iki 2 metrų) ir Phobos BTNL (vienos varčios ilgis yra iki 5 metrų). Taigi šioje vartų automatikoje yra įdiegta 24V technologija, sustiprintas saugumo lygis, įrengti magnetiniai išjungėjai, kurių dėka nereikia įrengti papildomų atramų vartams atsidarant ar užsidarant. Automatika vartus 90 laipsnių kampu atidaro vos per 18 sekundžių.

Jeigu vartų varčios masksiali masė yra iki 250kg, reikalingas montavimas ant plačių stulpų (iki 30cm) bei reikalingas platus atsidarymas iki 125 laipsnių, rekomenduojama IGEA automatika.

Dar viena populiari vartų automatika yra Virgo. Joje taip pat yra įdiegta 24V technologija, vartus atidaro per tik per 14 sekundžių. Ji lengvai montuojama ant mūrinių kolonų ir leidžia atidaryti vartus didesniu, neii 90 kampu, galima ir iki 120 laipsnių kampu.

 

20 komentarų apie “Kiemo vartų automatika

 1. Sveiki. Noriu prijungti mygtuka iš kambario tik nežinau i kuria vieta jungti laidus. Gal galit pasakyti kur prijungti
  Deimos Ac a 600 MAG

  1. Sveiki, Dariau,
   atsakymas su instrukcijomis išsiųstas Jums el.paštu.

 2. kaip pajungti prie bft ac sl 120 valdyma per wi-fi

  1. Sveiki,
   BFT SHYRA AC SL 120 instrukciją su pajungimo schema galite rasti puslapio apačioje čia:
   https://bft.lt/preke/deimos-ac-a600-kit-iki-600kg/

 3. kas galetu buti neveikia sonoiniai vartu davikliai,desines puses vartai,nestabdo vartu pasirodzius kliuciai,jungiau pagal instrukcija,padekit kazka busi ne taip padares

  1. Sveiki,
   greičiausiai nenuėmėte trumpiklių nuo valdymo plokštės. Jes sudėti tam, kad automatika veiktų be fotoelementų. Jei montuojate fotodaviklius, tai privalote pašalinti trumpiklius.

 4. Sveiki, sumontavau phobos a25, viskas veikia tik labai lėtai (visiškai atsidaro per 42 sekundes). Gal kažką ne taip padariau? Gal galima ką nors reguliuoti? Varteliai nedideli (1,6m pločio viena varčia). Ačiū.

  1. Sveiki, Martynai,
   pilnas veikimo greitis atsiras tik po to, kai bus paleistas AutoSet.
   Tai būtinas žingsnis, kurį praleidote. Paleidus AutoSet, kai automatika pilnai be jokių kliūčių suvaikčios visą atstumą vartų darinėjimosi, susižiūrės kurioje vietoje kokia jėga reikalinga, tik tuomet pradės veikti pilnu greičiu.

 5. Sveiki kaip nustatyti vartu automatikos greiti, kaf greiciau atidarinetu vartus

  1. Sveiki,
   negalima keisti automatikos greičio, automatika veikia visada maksimalu greičiu, bet tik tuo atveju, jei viskas sukonfigūruota ir sureguliuota tvarkingai, jei nemeta jokių klaidų, jei tvarkingai praėjo AutoSet po paskutinių pakeitimų. Jei yra kažkokia klaida ar nepraėjo AutoSet, tai automatika veikia avariniu režimu iki kol viską sutvarkysite.

 6. Sveiki, sl120 nepajungiam magnetų, ant fotoelementų palikom trumpiklį, o nuo BAR (74 kontakto) nuėmėme, bet paspaudus pultelį kontaktas kažkoks girdisi, sužybsi BAR led, bet variklio nejungia.

  1. Sveiki, Aurelijau,
   iš aprašymo sunku suprasti. SL120, čia turite omeny SHYRA valdymo plokštę? Nelabai suprantama, kaip susiję BAR su magnetais. BAR yra skirtas saugos juostai ir ten dažniausiai reikia varžos 8.2 kOhm, bet vėl gi pagal situaciją, kai jau tikrai aišku, kas daroma ir kam tai daroma.
   Susisiekite tiesiogiai nurodytais kontaktais: https://bft.lt/kontaktai/

 7. Sveiki, nusipirkau belaidžius foto daviklius ir noriu juos pririšti prie savo stumdomų vartų automatikos ir susiprogramuoti, kad vartai automatiškai užsidarytų pravažiavus.

  1. Sveiki, Henrikai,
   fotodaviklių pajungimas yra nurodytas Jūsų automatikos instrukcijos schemose. Taipogi toje pačioje automatikos instrukcijoje yra aprašyta ir apie automatinį uždarymą (TCA ir AutoClose). Programavimas skiriasi priklausomai nuo automatikos modelio.
   Instrukcijas galite rasti ir mūsų puslapyje prie kiekvieno modelio, puslapio apačioje.

 8. Sveiki ,kur gauti detaliu bft automatikai nuluzo trys krumpliaracio dantys naudojau 3metus be bedos.Dantratis metalinis 14dantuku ačiū

  1. Sveiki, Arūnai,
   Jei trupa dantys krumpliaračio, reiškia automatika netinkamai sureguliuota, arba per didelis arba per mažas atstumas tarp krumpliastiebio ir krumpliaračio. Šis atstumas idealiu atveju turi būti 1mm per visą vartų ilgį.
   Taipogi matau, kad pas Jus greičiausiai Deimos AC modelis, kuris priešingai nei BT modelis neturi nei švelnaus starto, nei švelnaus sustojimo, taigi dar atidžiau reikia sužiūrėti, kad būtų viskas idealiai sureguliuota, nes kiekvienas sustojimas pas Jus yra avarinis, užblokuojant reduktorių ir jei vartai sunkūs, iš inercijos yra gan didelė apkrova. Būtinai sužiūrėkite, kad vartų atidarymo metu nereaguotų į fotodaviklius, nes Jums nereikia atidarymo metu avarinio stabdymo ir tai prisidės prie automatikos ilgaamžiškumo.

 9. Sveiki. Ar Valdymo bloką galima montuoti patalpose o ne prie vartų? Dėl estetikos;) ( vartai yra atveriami) ar vis dėl to reikia montuoti šalia nes neveiks automatika.

  1. Sveiki, p. Oksana.
   Galima montuoti ir patalpoje, tačiau sienos slopins signalą, problemą išspręsti galima su išorine anteną arba su švyturėliu LED Radius B LTA 24V kuriame integruota antena. Antena reiktu montuoti prie vartų.

 10. sveiki, gal yra kazkur instrukcija kaip proframtuot
  pacius vartus kad kaip atsidaro neuzsidarytu kol pats nepaspaudziu mygtuko? Deimos Ac a 600 MAG

  1. Sveiki, Tomai,
   BFT DEIMOS AC valdymo bloko SHYRA instrukciją galite rasti čia: https://bft.lt/preke/deimos-2/
   Puslapi apačioje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.